Kolbuszowa: Place zabaw zamknięte

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa i wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego, wszystkie place zabaw oraz urządzenia rekreacyjne na wolnym powietrzu położone na terenie gminy Kolbuszowa zostają zamknięte do odwołania.

Decyzja ta jest o tyle istotna, że koronawirus rozprzestrzenia się poprzez kaszel, kichanie i podczas mówienia. Aby skutecznie zapobiec zarażeniu, należy więc zachowywać zdroworozsądkowe środki ostrożności, czyli: bezpieczną odległość podczas rozmowy z drugą osobą, zasady higieny osobistej i unikanie dużych skupisk ludzi.

W ubiegły poniedziałek burmistrz Jan Zuba wydał zarządzenie o wstrzymaniu handlu na targowiskach i zawieszeniu uiszczania opłat w strefie płatnego parkowania na Rynku w Kolbuszowej. Decyzja ta ma na celu zapewnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi.

Na terenie gminy Kolbuszowa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolach, szkołach i żłobku. Zamknięte zostały również jednostki kulturalno-sportowe, czyli: Kryta Pływalnia „Fregata”, Miejski Dom Kultury i jego file oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej wraz z filiami. Odwołano też wszystkie imprezy, w tym koncerty i mecze piłkarskie. Decyzją rządu ograniczono też działalność punktów handlowych.

Paweł Galek