Kolbuszowa: Niezwykła akcja restauracji

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

 

W czasach pandemii lekarze, pielęgniarki oraz załogi karetek nie mają łatwego życia. W Polsce odnotowano już ponad dwieście przypadków zakażenia tym patogenem W szpitalach pełna mobilizacja i ciężka praca. Nie inaczej jest w Kolbuszowej. Personel lecznicy może jednak liczyć na darmowy posiłek. Zapewniają go dwa lokale gastronomiczne.

Jednym z nich jest kolbuszowska pizzeria Klan. Przygotowała ona już m.in. bezpłatną pizzę dla personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Właściciele pizzerii zapowiadają dostarczenie żywności do innych oddziałów Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej.

Drugim punktem gastronomicznym w gminie, który w czasach pandemii wspiera ciepłym posiłkiem personel lecznicy, jest Restauracja Pod Palmami w Kolbuszowej Górnej. Jak zapewniają nas właściciele tego lokalu, ich danie trafiło na każdy szpitalny oddział.

Wsparcie to doceniają kolbuszowscy ratownicy medyczni: – Dziękujemy za słowa otuchy i pyszną pizzę prosto z pieca Jest nam niezmiernie miło, że są ludzie, którzy chcą nas wspomagać i widzą trud jaki wkładamy w naszą pracę. Szczególnie w ostatnim czasie kiedy musimy, stawiać czoła wyzwaniu pod tytułem koronawirus – napisali ratownicy medyczni.

Paweł Galek