Kolbuszowa: Dla Niepodległej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Małgorzata Figacz

Kolbuszowa rozpocznie już w sobotę (10.11). Tego dnia o godzinie 18 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się Bal Niepodległości. Będzie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i Polonez. Mile widziane są przebrania w stroje historyczne. Wstęp jest wolny.
Następnego dnia, czyli w niedzielę świętowanie setnej rocznicy odzyskania niepodległości o godzinie 8 rano rozpocznie pobudka w wykonaniu Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury na Rynku i na kolbuszowskich osiedlach.
O godzinie 10.10 wszyscy spotkają się na cmentarzu parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych, gdzie odbędzie się wspólna modlitwa w intencji poległych za Ojczyznę oraz złożenie kwiatów na grobach Powstańców Listopadowych, w tym księdza Ludwika Ruczki, który dał się poznać jako obrońca Sybiraków i Legionistów.
Następnie odbędzie się Marsz Patriotyczny Nordic Walking. Zbiórka uczestników zawodów zaplanowano na godzinę 14 przy siedzibie Starostwa Powiatowego. Trasa marszu biec będzie ulicami: 11 listopada, Kościuszki, Rynek i Piłsudskiego. Metą będzie stadion.
O godzinie 16.30 w hali widowiskowo-sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej odbędzie się Bal Niepodległości dla Przedszkolaków. W programie między innymi: wspólne odśpiewanie hymnu, teatrzyk dla dzieci, wspólne ułożenie flagi biało-czerwonej, tort i wspólny bal. Organizatorami wydarzenia są zarządy wszystkich trzech kolbuszowskich osiedli oraz Fundacja na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu. Wstęp jest wolny.
Ponadto do końca listopada w sali odczytowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej otwarta jest wystawa ‘Kolbuszowianie w walce o niepodległość 1914-18’.

(Paweł Galek)