Kobylany: „Pamiętamy i kochamy”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Dziś 100 rocznica urodzin Jana Pawła II. Akcję zatytułowaną „Pamiętamy i kochamy” zorganizowała Ilona Malińska – wychowawca klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kobylanach w powiecie opatowskim.  Ilona Malińska poprosiła dzieci, aby udekorowały swoje domowe okna na 100 rocznicę urodzin Ojca Św. Jana Pawła II na znak o tym, że „Pamiętamy i kochamy”.

Jan Paweł II jest patronem szkoły, do której uczęszczają dzieci. Dla społeczności szkolnej ten rok zbiegł się także z 20-ą rocznicą nadania imienia Jana Pawła II szkole właśnie z 100  rocznicą urodzin patrona.

– Z racji, że nie dane nam będzie uczcić tego święta wspólnie razem na dzisiejszych uroczystościach i tych co były planowane te zdjęcia miały pokazać wszystkim, że postać Jana Pawła II jest dla nas wszystkich szczególnie ważna, a szczególnie dla dzieci, które miały mieć 17 maja komunię. I stąd przyozdobienie serduszkami także i kaplicy, aby pokazać że są już duchowo przygotowane do przyjęcia komunii, która jest przesunięta na 23 sierpnia – mówią organizatorzy.

Dzieci z klasy 3 oraz 2 czyli dzieci komunijne, które tak licznie włączyły się ze swoimi wychowawczyniami Barbarą Kozłowską (kl II) i Iloną Malińską (kl III), oraz z dzieci klasy 1 zainspirowane przez wychowawczynię wykonały serca, kwiatki i inne dekoracje, które na prośbę dzieci ich rodzice nakleili na oknach kaplicy w Kobylanach, gdzie dzieci uczęszczały na msze, majówki i roraty. Rodzice przyozdobili specjalnymi dekoracjami także ołtarz, aby uczcić ten wyjątkowy dzień.

Akcja przyozdobienia kaplicy pracami ręcznymi dzieci miała pokazać, że dzieci pamiętają o urodzinach swojego patrona szkoły i choć nie mogą świętować wspólnie razem to w ten sposób chcą zaznaczyć swoją obecność i łączność z tymi, co się będą modlić w kaplicy.

 

Fot. Jacek Paluch