Klimontów: Jarmark na świętego Jacka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominika Miś

Dożynki gminne, festyn sportowo-handlowo-rozrywkowy oraz odpust – to trzy dni Jarmarku na Świętego Jacka w Klimontowie, który odbędzie się od 15 do 17 sierpnia.

Jarmark rozpocznie w samo południe 15. sierpnia msza dziękczynna w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa w Klimontowie. Po niej uczestnicy przemaszerują w korowodzie dożynkowym na stadion LKS Klimontowianka. Od godz. 13.30 część obrzędowa dożynek
(m.in. konkurs wieńców dożynkowych, ogłoszenie wyników na sołtysa roku, ceremoniał przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego Jednostce OSP Krobielice, kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego).

O godzinie 16. rozpocznie się Biesiada po Klimontowsku przy akompaniamencie ludowych Kapel i Śpiewaków ludowych Ziemi Świętokrzyskiej, Podkarpackiej i Śląskiej . Wystąpią: Zespół Ludowy Lędzianie, Klimontowska Kapela, Zespół Ludowy Ocicanki, Kapela z Huty Komorowskiej, Zespół pieśni i tańca Furmani.
O 20.00 koncert zespołu Sidus z połanieckiego Centrum Kultury, 21.00 zespół Effect.

W piątek, 16 sierpnia odbędzie się festyn sportowo – rozrywkowo – handlowy. W programie między innymi mecz piłki nożnej rocznik 2008. O godzinie 19.30 wystąpi Janusz Laskowski z zespołem. Na godzinę 20.30 zaplanowano wybory Miss Jarmarku na św. Jacka 2019. Koncert jarmarku zespołu Kombi rozpocznie się o godzinie 21.45. O godzinie 22.30 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami.

Odpust na Świętego Jacka odbędzie się w trzeci dzień imprezy – w sobotę 17 sierpnia. W samo południe odprawiona zostanie msza święta odpustowa w kościele pod wezwaniem świętego Jacka oraz wręczone zostaną nagrody w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.

O godzinie 15. w Klasztorze Podominikańskim rozpocznie się koncert muzyki klasycznej z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej.
Na godzinę 16. na stadionie LKS Klimontowianka zaplanowano mecz piłki nożnej „Sami Swoi i Przyjaciele”. Odbędą się także pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej z Klimontowa, prezentacje artystyczne GOK w Klimontowie w wykonaniu zespołów tanecznych Gest oraz Gminnego Studia Piosenki i Muzyki. O 18.15 program artystyczny dla dzieci, a o 19.30 parodysta i satyryk Stanisław Tutaj. Gwiazdą wieczoru będzie
zespół „Poparzeni kawą trzy” , wystąpi o godzinie 20.30. Jarmark na Świętego Jacka zakończy pokaz sztucznych ogni i dyskoteka pod gwiazdami.