Kielce, Stalowa Wola: HSW na targach zbrojeniowych

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W Kielcach trwa 30.Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Na wystawie prezentuje się rekordowa ilość bo ponad 600 wystawców z blisko 40 państw. Są m.in. wystawcy ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, Japonii, Finlandii, Włoch oraz Turcji. Wśród wystawców na targach zbrojeniowych nie zabrakło również jak co roku Huty Stalowa Wola. Jej Obecność rozpoczęła się w poniedziałek od zatwierdzenia przez Ministra Obrony Narodowej w obecności Prezydenta RP kontraktu na dostawę dla wojska 48 Krabów w ramach dwóch dywizjonowych modułów ogniowych Regina. W tym roku HSW na targach prezentuje nie tylko armatohaubicę KRAB ale również Taktyczny Pojazd Wielozadaniowy 4×4 WARAN. Mówił o nim na targach prezes HSW  Jan Szwedo:

Natomiast przy okazji rozmów o Krabie prezes HSW przypomniał, że oprócz podpisanego niedawno kontraktu na 48 armatohaubic, huta realizuje zamówienie na 54 Kraby dla Ukrainy, które ma zrealizować w przeciągu 2 lat. Prezes przypomniał też, że produkcja HSW nie ogranicza się wyłącznie do armatohaubic. Dodatkowo prowadzone są działania w celu zwiększenia mocy produkcyjnych:

Prezes HSW Jan Szwedo poinformował też, że zamówione 4 przedseryjne Bojowe Pływające Wozy Piechoty Borsuk trafią na wyposażenie polskiego wojska już w czerwcu.  Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach potrwa do piątku 9 września. Tego dnia też dnia rozdane zostaną nagrody i wyróżnienia uczestnikom targów w tym główna nagroda Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego DEFENDER. Ta przyznawana jest produktom wyróżniającym się oryginalnością i nowatorstwem myśli technicznej i technologicznej. Również Huta Stalowa Wola niejednokrotnie była laureatem tej nagrody.