Kielce: 72. Plebiscyt Sportowy Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W Kielcach odbyła się wielka gala, która stanowiła wyjątkowe święto dla miłośników różnych dyscyplin sportowych.

Wydarzenie to było areną ogłoszenia wyników 72. Plebiscytu Sportowego Świętokrzyskie Gwiazdy Sportu, z udziałem gwiazd sportu, przedstawicieli dyscyplin i klubów. Uroczystość zgromadziła około 300 osób.

W gronie laureatów znaleźli się najwybitniejsi sportowcy ze Świętokrzyskiego, w tym olimpijczycy, mistrzowie świata i Europy, oraz medaliści mistrzostw Polski.

Ogłoszono 10 najlepszych sportowców 2023 roku, 3 najlepszych trenerów. Były też wyróżnienia kapituły, podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu.

Sportowcem Roku został Arkadiusz Moryto – z Industrią wywalczył w minionym roku tytuł Mistrza Polski i klubowego Wicemistrza Europy w Lidze Mistrzów. To podstawowy zawodnik reprezentacji Polski.

Trenerem roku został Talant Dujszebajew – szkoleniowiec mistrzów Polski i finalistów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Industrii Kielce.

A drużyną roku została Industria Kielce – w 30. rocznicę pierwszego tytułu kieleccy piłkarze ręczni po raz 20. zostali w zeszłym roku mistrzami Polski.

W kategorii Sportowiec Roku – mężczyźni, w powiecie staszowskim I miejsce zajął Rafał Godzwon, a w kategorii Trener Roku w powiecie staszowskim I miejsce zajął Tadeusz Szkwarek – trener sekcji zapaśniczej MKS CZARNI Połaniec.

Obydwaj panowie reprezentują Miasto i Gminę Połaniec. Oprócz nagrodzonych na prestiżowym podsumowaniu nie zabrakło również parlamentarzystów, włodarzy miasta i województwa, którzy gratulowali zwycięzcom.