Jarocin: Od soboty Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin, Etno Jarocin i Bieg Zwycięstwa

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

Na trzy dni dobrej zabawy zaprasza Jarocin w najbliższy weekend. Już od soboty na każdego, kto pojawi się nad zalewem w Jarocinie czekają liczne atrakcje w ramach Spotkań Rodzinnych w Państwie Jarocin, Imprezy Etno Jarocin 2022 oraz Biegu Zwycięstwa ‚Goń bolszewika goń’.

Na wydarzenia zapraszają Wójt Gminy Jarocin oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie. Mówi dyrektor GOK Sylwia Głuszak:

Dodatkowymi atrakcjami sobotniej imprezy będą zlot zabytkowych samochodów, stoiska z rękodziełem i pokaz balonowy. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci. Niedziela 14 sierpnia to Etno Jarocin. Będzie to impreza w klimacie folkowym:

W ramach konkursu jury wybierze najpyszniejsza potrawę z orzechem laskowym na słodko i na słono. Również uczestnicy imprezy będą mieli okazję popróbować specjałów regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Tu również nie braknie stoisk z rękodziełem i atrakcji dla dzieci. Będą też szczudlarze, a uczestnicy mali i duzi będą mieli niepowtarzalną okazję  nauczyć się dojenia krowy. To w niedzielę od godz 16.00 podczas imprezy Etno Jarocin 2022. Zaś w poniedziałek 15 sierpnia odbędzie się tradycyjny Bieg Zwycięstwa:

em3) Bieg główny to trasa 5 kilometrów po drodze powiatowej 1037r, zaś dzieci i młodzież pobiegną na krótszych dystansach.Zaś muzycznie wydarzenie uświetni repertuarem patriotycznym chór męski ‚Żurawiejki’. Natomiast w związku z organizowanym biegiem kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami na drodze powiatowej 1037r Zdziary – Mostki Bukowa. Te potrwają od godziny 14.00 do godziny 16.00.