Jarocin, Jeżowe, Krzeszów: Wójtowie bez zmian

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

W Jarocinie nie będzie zmian na fotelu wójta. Tu obecny wójt Zbigniew Walczak okazał się bezkonkurencyjny zdobywając blisko 71-procentowe poparcie w wyborach. Jego rywalem był Bogusław Iskra, na którego zagłosowało ponad 29% mieszkańców gminy Jarocin, którzy poszli do wyborów.
Nie będzie również drugiej tury ani zmian w gminie Jeżowe. Obecny wójt Marek Stępak zdobył w wyborach 51,4% głosów pokonując tym samym trzech swoich kontrkandydatów do fotela wójta Jeżowego. Drugi wynik z 27,08-procentowym poparciem zdobył Grzegorz Bieleń. Trzeci wynik należał do Zbigniewa Wyki, który zdobył 17 procent głosów. Czwarty kandydat Krzysztof Sibiga w wyborach na wójta Jeżowego otrzymał 4,26 procentowe poparcie.
Także w Krzeszowie nie będzie rewolucji na stanowisku wójta. W pierwszej turze wyborów wygrał obecny wójt Stanisław Nowakowski. Podczas niedzielnych wyborów zdobył 56,8 procent wszystkich głosów. O fotel wójta Krzeszowa Stanisław Nowakowski walczył z dwoma kontrkandydatami. Jednym z nich był Mirosław Pawełko, który otrzymał 25,3 procent głosów. A drugi to Mariusz Olszówka z 17,8 procentowym poparciem. To oznacza, że w listopadzie Stanisław Nowakowski rozpocznie swoją 5 z rzędu kadencję wójta gminy Krzeszów.

Marta Górecka