Janów Lubelski, Nisko: Pierwsze przypadki koronawirusa

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem na Lubelszczyźnie. U pacjentki z Janowa Lubelskiego, u której stwierdzono obustronne zapalenie płuc, zostało potwierdzone zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. To drugi przypadek w woj. lubelskim. We wtorek stwierdzono go u mężczyzna w wieku 50-60 lat z gminy Niedrzwica Duża pod Lublinem. Mężczyzna trafił do szpitala w Bełżycach. Mieszkanka Janowa Lubelskiego została przewieziona do szpitala w Lublinie.

W związku potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u pacjentki z Janowa Lubielskiego Burmistrz Janowa poinformował, że zostały podjęte decyzje o zamknięciu szkół, przedszkoli na terenie gminy Janów Lubelski. Dodatkowo do odwołania zamknięte pozostają budynki Janowskiego Ośrodka Kultury, Muzeum, Pływalni Otylia, Biblioteki. Została także podjęta decyzja o zamknięciu targowiska miejskiego i zakazu handlu na Starym Rynku.

Również w Nisku sytuacja jest niepewna. Szpital w Nisku czeka na wyniki badań jednej z pacjentek szpitala, u której jest podejrzenie koronawirusa.