Grębów: Kłopoty w Banku Spółdzielczym

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę Banku Spółdzielczego w Grębowie poprzez przyznawanie kredytów z naruszeniem obowiązujących procedur bankowych.

Śledczy sprawdzają okres od 2016 roku do połowy czerwca tego roku. Mówi rzecznik prokuratury Andrzej Dubiel:

Od kilku dni mieszkańcy Grębowa i okolicznych miejscowości tłumnie przychodzili do placówki, aby wypłacić pieniądze, po tym jak dotarła do nich plotka, że, bank ma problemy finansowe. Ludzie bojąc się o swoje oszczędności chcieli ulokować je w innym miejscu. Chętnych na wypłatę gotówki było tak dużo, że jej zapasy w banku skończyły się i trzeba było ją dowieźć kolejnego dnia. Niektóre osoby pod drzwiami placówki spędziły całą noc.

Dziś Bank Spółdzielczy w Grębowie jest zamknięty dla klientów. Jak informuje wywieszona na drzwiach kartka, z powodów technicznych. Pieniędzy nie można wypłacić też w bankomacie placówki mówią mieszkańcy:

Klientem banku jest także urząd gminy. Mówi Wójt Grębowa Kazimierz Skóra.

Decyzją Komisji Nadzoru Finansowego dotychczasowy zarząd Banku Spółdzielczego w Grębowie został odwołany a rada nadzorcza zawieszona. W placówce wprowadzono zarząd komisaryczny. Jak informuje w komunikacie KNF, nie wpływa to na sposób obsługi klientów. Bank nadal będzie świadczył usługi w dotychczasowym zakresie. Nadal obowiązują również umowy z jego pracownikami i kontrahentami.