Grębów. Było ogniwo prewencji, jest posterunek policji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po dziewięciu latach przerwy w Grębowie znów funkcjonuje posterunek policji. Dotychczas znajdowało się tu Ogniwo Prewencji. Powrotu posterunku chcieli mieszkańcy, samorząd, ale i sama policja.

– Od kilku lat odtwarzamy posterunki, które zostały zlikwidowane w małych miejscowościach. Ten w Grębowie jest już czternastym na Podkarpaciu, który wznowił pracę – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie inspektor Zbigniew Sowa.

Budynek, w którym mieści się posterunek w ciągu 3 ostatnich lat przeszedł w środku kapitalny remont, który sfinansowała gmina. Wymieniono między innymi instalację elektryczną, teleinformatyczną, wymieniono okna oraz drzwi w środku. Odświeżono także pomieszczenia. Całość pochłonęła około 200 tysięcy złotych.

Z powrotu posterunku cieszy się wójt Kazimierz Skóra.

– Dzięki posterunkowi gmina zyskuje pełen wachlarz pracy policji. To już nie tylko działania prewencyjne wykonywane przez dzielnicowych i funkcjonariuszy służb patrolowych. Od teraz pracować tu będzie także policjanci pionu kryminalnego – mówi komendant miejski policji w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski.

W posterunku policji będzie pracować 8 funkcjonariuszy oraz kierownik.

(fot główne. Wojciech Kulig KWP Rzeszów, fot. podinsp. Beata Jędrzejewska Wrona KMP Tarnobrzeg)