Gorzyce. Wyróżniono zasłużonych dla gminy i młodych zdolnych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zbliżający się Dzień Samorządu Terytorialnego był okazją do zorganizowania w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach uroczystej sesji rady gminy.

Rozpoczęła się ona od wręczenia statuetek Honorowy Obywatel gminy Gorzyce oraz Zasłużony dla gminy Gorzyce. W tym roku kapituła tym pierwszym wyróżnieniem postanowiła uhonorować posła na sejm RP II, III, IV i V kadencji, radnego sejmiku województwa podkarpackiego dwóch kadencji, pochodzącego z Wrzaw Władysława Stępnia. W uzasadnieniu podkreślono także jego społeczne zaangażowanie na rzec sołectwa, gminy a także całego regionu.

Władysław Stępień tak komentuje to wyróżnienie.

Zasłużonym dla gminy Gorzyce został z kolei Józef Grębowiec, sołtys Orlisk w latach 1978 – 2015, a także radny rady gminy w latach 1994 – 2002. Józef Grębowiec przyznał, że nie spodziewał się takiego wyróżnienia. Jak podkreśla, odbiera to, jako ukoronowanie jego pracy na rzec wsi.

Podczas uroczystej sesji wręczone zostały także stypendia naukowe w ramach programu ‘Młodzi Zdolni” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ‘Sami dla Siebie”. W tym roku po 2 tysiące złotych otrzymali Tomasz Ciastek, Karol Łysiak oraz Kamila Skwara a po tysiąc złotych Emilia Gielarek, Julia Walska, Ksawery Świergul i Emilia Tworek.

Kamila Skwara uczy się w tarnobrzeskim liceum imienia Mikołaja Kopernika. Jej pasją jest rysunek, a także sport, w szczególności bieganie oraz pływanie.

– Cieszę się, że mamy tak zdolną młodzież – powiedział wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną postawiono skrócić do niezbędnego minimum czas trwania uroczystej sesji w Gorzycach. Zrezygnowano choćby z części artystycznej.