Gorzyce: Uroczysta sesja rady gminy

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Obchodzony niedawno Dzień Samorządu Terytorialnego, Dzień Działacza Kultury i Bibliotekarza były okazją do zorganizowania w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach uroczystej sesji rady gminy.

Rozpoczęła się ona od wręczenia statuetki Zasłużony dla gminy Gorzyce. Otrzymał ją były sołtys wsi Wrzawy Marian Kopyto, który przez ponad 40 lat sprawował tę funkcję. Marian Kopyto nie krył wzruszenia. Podkreślił, że bardzo zaangażował się w prace na rzecz lokalnej społeczności. – Czasem nie było łatwo – przyznał.

Były sołtys otrzymał także podziękowania od przedstawicieli sołectwa, rady powiatu tarnobrzeskiego oraz rady gminy.

Tradycją podczas takiej sesji stało się również wręczanie stypendiów naukowych w ramach programu ‘Młodzi Zdolni” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ‘Sami dla Siebie”.
Stypendia w wysokości 1400 zł otrzymało 10 uczniów z gminy Gorzyce. Specjalną nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych wręczono uczniowi klasy 8 ze szkoły podstawowej nr 1 w Gorzycach Aleksnadrowi Motyce. Pomimo młodego wieku interesuje się naukami ścisłymi, z których osiąga sukcesy na konkursach kuratoryjnych. Jego drugą pasją jest gra na instrumentach muzycznych i astronomia.

Pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce i jednostek mu podległych, którzy w tym roku obchodzą jubileusz pracy lub też odchodzą na emeryturę otrzymali okolicznościowe listy. Wśród nich Marian Czerwiński. Jego staż pracy to 50 lat. Od 14 lat związany z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji:

Podczas uroczystej sesji głos zabrał wójt Leszek Surdy.

Wydarzenie uświetnił występ artystyczny młodzieży z Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.