Gorzyce. Tarnobrzeg – Komentarze po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W niedzielny wieczór został zaatakowany nożem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– W naszej gminie wszyscy jesteśmy wstrząśnięci. Znałem prezydenta Pawła Adamowicza, jako wspaniałego człowieka powiedział nam wójt Gorzyc Leszek Surdy. Wójt przypomina, że Gdańsk, jako pierwszy ruszył 8 lat temu z pomocą powodzianom z Furman, Sokolnik, Trześni i Zalesia Gorzyckiego. Za to ogromne wsparcie prezydent Adamowicz otrzymał tytuł honorowego obywatela gminy Gorzyce:

Kondolencje rodzinie prezydenta Gdańska i wszystkim gdańszczanom złożył prezydent Tarnobrzega.
Dariusz Bożek po doniesieniach z Trójmiasta jest w szoku. Poproszony o komentarz powiedział, że dziś płacimy rachunek za to co sobie sami zrobiliśmy. – Nienawiść między nami jest olbrzymia. Jeśli nie zaczniemy poskramiać swoich złych emocji, to będziemy takie rachunki płacić jeszcze przez długie lata – mówi prezydent.

Córka Dariusza Bożka mieszka w Gdańsku. Bywając w tym mieście kilka razy w roku prezydent Tarnobrzega dostrzegał jak na przestrzeni ostatnich lat Gdańsk zmieniał się na lepsze. Zdaniem Dariusza Bożka, Paweł Adamowicz był dobrym gospodarzem.

(Fot. Miasto Gdańsk / Twitter)