Gorzyce. Oferty pracy i edukacji na targach

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Oferty pracy i edukacji można było znaleźć na targach które Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu zorganizował wspólnie z Ochotniczym Hufcem Pracy w Tarnobrzegu i gminą Gorzyce w tamtejszym Gminnym Ośrodku Kultury. Pracowników na wolne stanowiska poszukiwały firmy z branż między gastronomicznej, automotive czy odlewniczej. Z kolei przedstawiciele jedynej obecnej na wydarzeniu uczelni, sandomierskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zachęcali tegorocznych maturzystów do rozpoczęcia studiów na oferowaną przez szkołę kierunkach.

– Targi pracy wracają po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa – powiedziała Agnieszka Bartyzel z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

– Organizacja targów wynikła z potrzeby jaką zgłaszali nam sami przedsiębiorcy – poinformowała Monika Zając z Urzędu Gminy Gorzyce.

Swoje stoisko miała między innymi międzynarodowa agencja pracy i doradztwa personalnego Gi Group. Reprezentująca firmę Magdalena Piękoś podkreślała, że osoby szukające zatrudnienia mogły zapoznać się z licznymi ofertami pracy.

Podczas targów można było skorzystać z informacji jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, czy jak uzyskać wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Z kolei dla pracodawców przygotowano stoiska z programami pomocowymi w zakresie zatrudnienia pracowników z kraju i zza granicy oraz ofertę programów wspierających rozwój firm. W sumie w wydarzeniu wzięło 18 wystawców.