Gorzyce: Mobilna legitymacja dla uczniów

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Uczniowie Zespołu Szkół imienia porucznika Józefa Sarny w Gorzycach nie muszą już nosić przy sobie tradycyjnej papierowej legitymacji, mogą ją zastąpić elektroniczną w smartfonie. Wydawanie mLegitymacji umożliwia rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej z października zeszłego roku. Przygotowana przez Ministerstwo Cyfryzacji mLegitymacja to część aplikacji mObywatel.

Wszystkie dane, niezbędne do wygenerowania mobilnej legitymacji wprowadza szkoła za pomocą dedykowanego portalu. Dyrektor Zespołu Szkół Krzysztof Komórkiewicz zaznacza że jego placówka jako pierwsza w regionie i jedna z nielicznych w kraju wprowadziła takie ułatwienie dla uczniów:

W Zespole Szkół w Gorzycach mLegitymację ma już ponad setka uczniów. Wśród nich jest Filip z klasy 3 Technikum Informatycznego:

Ministerstwo Cyfryzacji w komunikacie dotyczącym mLegitymacji szkolnych podkreśla, że identycznie jak papierowa wersja dokumentu, poświadcza uprawnienia uczniów choćby do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Autentyczność elektronicznego dokumentu jest możliwa do sprawdzenia za pomocą aplikacji mWeryfikator, także wydanej przez resort.