Gorzyce: Droższe śmieci

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominik Siatrak

Z 6 do 12 złotych miesięcznie zdrożeje w gminie Gorzyce od nowego roku odbiór śmieci posegregowanych, a z 9 do 18 zmieszanych. Nowe stawki przyjęli na ostatniej sesji tamtejsi radni.

Te ceny będą obowiązywać na razie przez okres dwóch miesięcy. Na taki czas, bowiem gmina podpisała umowę z firmą, która dotychczas odbiera odpady. Jak tłumaczy wójt Leszek Surdy było to zamówienie udzielone wolnej ręki, ponieważ pierwszy przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen, jakie zostały zaproponowane gminie. Nowe postępowanie jest w toku i jego rozstrzygnięcie ma nastąpić 7 stycznia. Do czasu podpisania nowej umowy należało zapewnić ciągłość odbioru odpadów podkreśla wójt.

Jolanta Bartoszek z Urzędu Gminy Gorzyce podkreślała, że firma odbierająca odpady wyższymi stawkami chce zrekompensować sobie wyższą opłatę marszałkowską, droższe ceny paliw, energii i rosnące koszty osobowe:

Wójt Leszek Surdy zwrócił uwagę, że samych śmieci produkowanych przez mieszkańców też jest więcej niż choćby rok czy dwa lata temu:

Przeciwko nowym stawkom głosowała Bronisława Kochowska:

Będzie to pierwsza podwyżka cen za odpady komunalne w gminie Gorzyce od 5 lat. Na realizację dwumiesięcznej umowy gmina wyda prawie 2 miliony złotych.