Dzikowiec: Henryk Lasko w  Galerii  Punkt

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

W Galerii Punkt Samorządowego Centrum Kultury w Dzikowcu przygotowywana jest wystawa dzieł artysty malarza, akwarelisty z Przemyśla, Henryka Lasko  w 50. rocznicę działalności artystycznej.

Artysta znany jest  z pięknych soczystych akwareli, obrazów olejnych, fotografii, monotypii oraz wszelkich innych technik artystycznych. Rysownik postaci, przyrody i architektury, węglem, ołówkiem i tuszem.

Przez 50 lat swojej pracy twórczej na stałe wpisuje się w poczet wybitnych Polskich artystów przełomu XX / XXI.  Na  wernisaż swoich prac zaprasza  artysta malarz.

Henryk Lasko  (ur. 1951) ukończył Politechnikę Rzeszowską o specjalizacji pedagogicznej i informatycznej. Malarz, rysownik, grafik, ilustrator, fotograf i aranżer wystaw artystycznych. Ulubionymi jego technikami są akwarela i monotypia. Swoje impresje malarskie  prezentował na ponad 60. wystawach indywidualnych i zbiorowych  w kraju i za granicą. Wystawiał m.in. w: Nowym Jorku, Brekowie, Sninie, Sárospatak, Żarach, Nowej Dębie, Majdanie Królewskim, Rzeszowie, Strzyżowie, Krośnie, Krasiczynie i Przemyślu.

Jest laureatem kilkudziesięciu nagród i wyróżnień w dziedzinie malarstwa. Za osiągnięcia w pracy twórczej i pedagogicznej uhonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Medalem Edukacji Narodowej, nagrodą Prezydenta Miasta Przemyśla  i nagrodą Kuratora Oświaty i Wychowania.

Patronat Radio Leliwa.

Tomasz Łępa