Dymitrów Mały. Będą reprezentować województwo podkarpackie w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Grupa kobiet z Dymitrowa Małego, w gminie Baranów Sandomierski będzie reprezentować województwo podkarpackie w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od Kuchni’’.

Ogólnopolski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od kuchni’’ to wydarzenie kierowane do Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju. Trasa Festiwalu rozpoczęła się 22 i co tydzień odwiedza inne województwo w Polsce, by 1 października spotkać się podczas Wielkiego Finału w Warszawie na PGE Narodowym.

KGW pomyślnie przeszło pierwsze kwalifikacje, tym samym awansując do półfinału festiwalu, którego motywem przewodnim było wesele. Ten etap konkursu odbył się w minioną niedzielę w Parku Miejskim w Stalowej Woli, gdzie Koła Gospodyń Wiejskich z całego podkarpacia walczyły o miejsca na podium.

Panie w trzech kategoriach zdobyły nagrody. W kategorii ,,Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa’’ KGW otrzymało wyróżnienie, z kolei w kategorii Konkurs Artystyczny za ,,Posag Panny Młodej’’ KGW w Dymitrowie Małym  otrzymało III Miejsce w województwie podkarpackim i nagrodę pieniężną w kwocie jednego tysiąca złotych.

Wygrana w Kategorii Miss Wdzięku przyniosła najwięcej radości. Dyplom, szarfę, koronę i nagrodę pieniężną w wysokości trzech tysięcy złotych oraz tytuł Miss Wdzięku Województwa Podkarpackiego otrzymała Magdalena Kosztur – członkini Koła Gospodyń Wiejskich, która jest jednocześnie sołtysem sołectwa Dymitrów Mały w Gminie Baranów Sandomierski. Tym samym będzie reprezentować Województwo Podkarpackie w Wielkim Finale Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich ,,Polska od kuchni’.