Dwikozy. Święto Plonów Powiatu Sandomierskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tłumy ludzi i piękna pogoda przerwana tylko na chwilę ulewnym deszczem. Tak było podczas niedzielnego Święta Plonów Powiatu Sandomierskiego Dwikozy 2023. Uroczystość miała miejsce na stadionie KS Sparta w Dwikozach.

Po mszy świętej polowej, podczas części obrzędowej wydarzenia starostwie dożynek Marta Burek z Dwikóz i Grzegorz Pietruszka z Kleczanowa przekazali staroście sandomierskiemu Marcinowi Piwnikowi i wójtowi gminy Dwikozy Markowi Łukaszkowi bochen chleba. Poprosili przy tym, aby dzielili go sprawiedliwie.

Mówią starosta sandomierski Marcin Piwnik oraz wójt gminy Dwikozy Marek Łukaszek.

Podczas Powiatowego Święta Plonów w Dwikozach wybrano także najpiękniejszy wieniec dożynkowy.  Komisja konkursowa zdecydowała, że na dożynkach wojewódzkich, które odbędą się 10 września w Tokarni, Powiat Sandomierski reprezentować będzie wieniec wykonany przez mieszkańców gminy Klimontów.  Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa przy muzyce. Na scenie wystąpił zespół Szpilki, a także grupy Kalina, Diladies oraz Avans. Gwiazdą wieczoru był zespół Video. Imprezę zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Brutta.