Dębica: Współpraca została zawieszona

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Belgijska gmina Puurs po dwudziestu latach zawiesiła współpracę z Dębicą. Powodem jest m.in. przyjęcie Samorządowej Karty Praw Rodziny, która ich zdaniem uderza w społeczności LGBT. Do tych zarzutów odniosły się władze Dębicy, które w przesłanym piśmie do Puurs piszą m.in.  „Dokument nie odnosi się w żadnej części do sprawy populacji LGBT i  nie jest skierowany przeciwko żadnej grupie społecznej, nikogo też nie wyklucza”.

Do całej sprawy odniosła się także rada miejska, a dokładnie 11 radnych PiS. Wystosowali stanowisko do gminy Puurs w której przypominają m.in. belgijskie niechlubne karty historii ale także domagają się przeprosin i przywrócenia współpracy – mówi Mateusz Cebula przewodniczący rady miejskiej.

Swoje pismo do Belgów chce wysłać także 10 radnych Dębicy, którzy nie zgadzają się ze stanowiskiem radnych PiS. – Zabrakło dyplomacji zarówno ze strony gminy Puurs jaki i części naszej rady – komentuje radna, Joanna Ożóg.

Póki co nie wiadomo czy gminy znajdą  nić porozumienia  a jeśli nie, to czy nie będzie to początek końca 40-letniej historii stowarzyszenia Serce za Serce, które zrzesza zarówno Polaków jak i Belgów.

 

Tomasz Łępa