Dębica: Wirus nie odpuszcza.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

U pracownika wydziału konfekcji opon w TC Dębica wykryto koronawirusa. W związku z tym ponad 10 jego kolegów z pracy wraz z rodzinami zostali objęci kwarantanna – to ponad 40 osób. Firma wydała oświadczenie w którym pisze iż niezwłocznie podjęła już odpowiednie działania w oparciu o procedury przygotowane właśnie z myślą o wystąpieniu takiej sytuacji, włączając w to skierowanie na kwarantannę pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zarażoną osobą. Pozostajemy w bliskiej współpracy z Sanepidem i będziemy stosować się do dalszych wytycznych tej instytucji, czytamy w oświadczeniu.
Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, we wtorek mają przyjechać Wojska Obrony Terytorialnej i wykonać wymazy u wszystkich tych osób. Niestety wirus dalej nie odpuszcza. Kwarantanną objęci zostali również księża z parafii Wszystkich Świętych w Straszęcinie, ponieważ jeden z kapłanów miał kontakt z osobą zarażoną. Jak czytamy w informacji parafialnej zgodnie z decyzją sanepidu parafia będzie działać normalnie i obsługiwana będzie przez księży z ościennych parafii.
Dziś także potwierdzono jedno nowe zakażenie koronawirusem u osoby z powiatu mieleckiego. Na Podkarpaciu nowych zachorowań jest 37.

Tomasz Łępa