Dębica: Postanowiła wyjechać na misje

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Pochodząca z Dębicy Gabrysia Pyzia, od 12 lat jako animatorka misyjna, a także wolontariuszka Stowarzyszenia Inicjatywa Młodzi Misjom jest zaangażowana w Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej, 2 lutego wyjeżdża na misje do Gambii.

Uczyć tam będzie dzieci obsługi komputera i spędzać z nimi czas w świetlicy, a także pomagać misjonarzom w ich pracy duszpasterskiej. Dębiczanka pierwszy raz na misje pojechała  cztery lata temu do  Kamerunu i jak mówi  po tym wyjeździe dużo się zmieniło  i chce  wyjechać na misje, na dłużej.

W wiosce,  do której jedzie i gdzie będzie pracować dębiczanka   znajduje się grota Matki Bożej, do której codziennie mieszkańcy idąc w procesji, odmawiają różaniec. Dlatego młoda misjonarka postanowiła, że zabierze ze sobą zrobione różańce.

Gabrysia weźmie ze sobą zaledwie 200 różańców. Około 2 tys. popłynie w kontenerach do Gambii. Jak informuje  animatorka misyjna w kontenerach jest jeszcze miejsce i dlatego jeśli ktoś chciałby ofiarować bezpłatnie  biurka szkolne czy  meble biurowe to proszony jest o kontakt z Salezjańskim Wolontariatem  Misyjnym  w Krakowie.

 

Tomasz Łępa