Dębica: Laureaci w regionie.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Przychodnia Zdrojowa w Latoszynie gmina Dębica została wybrana produktem regionalnym w konkursie „Nasze Dobre Podkarpackie 2018”. Nagrodę z rąk Ewy Leniart podkarpackiej wojewody odebrał wójt Stanisław Rokosz. Jak podkreśla, to dopiero początek całego leczniczego kompleksu.

W przyszłym roku ma być otwarty w Latoszynie basen zdrojowy. Kolejnymi inwestycjami będą tężnia, pijalnia wód, amfiteatr i ścieżki zdrojowe. O sukcesie może pochwalić się także Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, który  został laureatem w tegorocznym „Rankingu Szpitali 2018” w kategorii „Najlepszy szpital w województwie podkarpackim”. Lecznice, które wyróżniają się oferowanym poziomem usług medycznych, po raz kolejny zostaną nagrodzone już 13 grudnia w Warszawie.

„Rzeczpospolita” co roku nagradza placówki łączące dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta z nowoczesnym zarządzaniem. Mieleckiej lecznicy  już wielokrotnie udało się zdobywać podium rankingu „Rzeczpospolitej”, miało to miejsce  ostatnio m.in. w 2015 i 2016 roku.

 

(Tomasz Łępa)