Dębica: 100 litrów krwi na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Trzynaście litrów krwi udało się zebrać w  czasie akcji Klubu Honorowych Dawców Krwi  PCK im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Pustkowie- Osiedlu. To druga odsłona tegorocznego przedsięwzięcia „100 litrów krwi na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”.  Jak się okazało mimo pandemii COVID -19 chętnych do oddawania tego najcenniejszego daru nie brakowało.– Mówi Joanna Kurgan członek zarządu HDK.

Sytuacja jest poważna, bo krwi zaczyna brakować  w szczególności  grup A Rh+, A Rh-, 0 Rh-. Na akcję  w Pustkowiu  –Osiedle zgłosiło się  kilkadziesiąt osób, którzy tym darem chciały podzielić się  z potrzebującymi.

Jeszcze  w tym roku krwiobus przyjedzie przed Centrum Aktywności Gospodarczej i Społecznej w Pustkowie-Osiedlu  dwa razy.  Organizatorzy planują podobna akcję zrobić jeszcze w lipcu i we wrześniu. Apel o dar krwi dotarł również do Urzędu Miejskiego w Mielcu. Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski  zwraca się z apelem do mieszkańców miasta  o włączenie się w akcję oddawania krwi.    Głównym powodem braków tego daru  jest koronawirus, który od wielu tygodni nie daje o sobie zapomnieć, a jego skutki odczuwalne są również w bankach krwi.

Tomasz Łępa