Czermin: Biblioteka w Czerminie – inwestycje i przeprowadzka.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Tomasz Łępa

 

Minione 12 miesięcy było dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Czerminie okresem zmian i inwestycji. Dyrekcja szkoły w Czerminie użyczyła na potrzeby głównej siedziby biblioteki,  dwie sale lekcyjne,  które zostały zaadaptowane na potrzeby biblioteki. Do tej pory księgozbiór umiejscowiony był  w pomieszczeniach Gminnej Spółdzielni w Czerminie. Mówi wójt Czermina, Sławomir Sidur.

Aby zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym bibliotekę, dzieciom i młodzieży szkolnej, kadrze nauczycielskiej oraz pracownikom szkoły obiekt jest monitorowany i wyposażony w domofon. Do biblioteki prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych, a pomieszczenia biblioteczne znajdują się na parterze. Dzięki temu pod względem architektonicznym biblioteka stała się bardziej przyjazna osobom starszym i niepełnosprawnym. Zmiana lokalizacji przyniosła także oszczędności dla budżetu gminy Czermin.

Mniejsze zmiany ale także na korzyść czytelników dotyczą filii biblioteki w Otałęży. Zostały zamontowane tam nowe drzwi, które stoją otworem dla wszystkich czytelników a  w  planie na ten rok jest  także odświeżenie pomieszczeń  bibliotecznych.

 

Tomasz Łępa