Sandomierz. Narodowy Dzień Sportu.

Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza mieszkańców Sandomierza do udziału w wydarzeniach w ramach Narodowego Dnia Sportu! 14 września sandomierskie placówki sportowe otworzą swoje drzwi i zaproszą do udziału w różnorodnych treningach. Wydarzenia w ramach NDS są bezpłatne.

Narodowy Dzień Sportu to wielkie święto wszystkich osób aktywnych fizycznie oraz doskonały pretekst do rozpoczęcia nowego, sportowego życia przez tzw. kanapowców. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia setki placówek sportowych w całym kraju otworzą swoje drzwi i zaproszą do skorzystania z bezpłatnych zajęć sportowych. Oferta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych.

W tym dniu wszyscy będą mogli bezpłatnie spróbować swoich sił w dyscyplinach do tej pory im obcych. Wiele treningów i szkoleń poprowadzą znani i utytułowani sportowcy – mistrzowie i olimpijczycy. Wydarzenia sportowe odbędą się również w Sandomierzu, który jest jednym z 16 miast partnerskich projektu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu zaprasza na trening z: czwórboju, w ramach którego uczestnicy będą mogli wziąć udział w grach zespołowych oraz “Turniej Piłki Nożnej dla Młodzieżyʺ i ʺTurniej Samorządowcówʺ. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swych sił w przeciąganiu liny, a także rozegrać  mecze piłki nożnej, siatkowej i koszykowej.

Patronat honorowy nad wydarzeniami w ramach Narodowego Dnia Sportu w Sandomierzu objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Minister Sportu i Turystyki, Pan Witold Bańka, Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich oraz Polski Komitet Paraolimpijski.

14 września @ 09:00
09:00