Ossolin. Piknik rycerski i Gala Kryształowego Berła

Anna Dymna odbierze w Ossolinie nagrodę Kryształowego Berła.
W Ossolinie (gm. Klimontów) 26 czerwca odbędzie się jubileuszowy X Piknik Rycerski połączony z galą Kryształowego Berła, nagrody przyznawanej gwiazdom polskiego kina za wybitne role w filmach historycznych i kostiumowych.
Po dwóch latach spowodowanej pandemią przerwy impreza wraca znów do plenerowej formuły. Organizatorzy zapowiadają cały szereg atrakcji. Będą rycerskie walki, niespodzianki dla najmłodszych, występy artystyczne i koncert gwiazd. Po raz dziewiąty wręczone zostanie Kryształowe Berło. Jego dotychczasowymi laureatami są: Jerzy Zelnik, Olgierd Łukaszewicz, Wiktor Zborowski, Emilia Krakowska, Leszek Teleszyński, Magdalena Zawadzka, Andrzej Seweryn oraz Mirosław Baka. W tym roku nagrodą uhonorowana zostanie wielka dama polskiego kina Anna Dymna, która stworzyła niezapomniane kreacje choćby w takich filmach kostiumowych, jak „Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny”, „Janosik” czy „Stara Baśń”.
W trakcie pikniku odbędzie się również finał Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Bohaterowie Konopnickiej”. Wieczorem na scenie wystąpi legendarna grupa Universe, znana z takich przebojów, jak „W perły zmienić deszcz”, „Wołanie przez ciszę”, „Daj mi wreszcie święty spokój” czy „Tacy byliśmy”.
Niedzielna impreza rozpocznie się mszą świętą z udziałem rycerstwa i Orkiestry Górniczej Grupy Azoty „Siarkopol”, która zostanie odprawiona o godz. 12 w Kaplicy Betlejemskiej.
Organizatorem pikniku i gali są Stowarzyszenie „Nasze dziedzictwo Ossolin” oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Klimontowie.

26 czerwca @ 12:00
12:00