Nowa Dęba. Wędrowiec w Rozalinie

Festiwal Wędrowiec to kameralny klimat skupiający wokół siebie wszystko co z podróżowaniem związane. Pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku w Cieszanowie na kompleksie „Wędrowiec”, w tym roku natomiast przenosimy się do Rozalina do Muzeum Opowieści, dwa dni – ostatni weekend wakacji 29-30.08.2020 rok.

Zagrają dla nas:
Ragnar Olafsson- wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Na swoim koncie ma już kilkanaście albumów, które wydał z wieloma zespołami. Przeszedł przez niemal wszystkie gatunki muzyki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal. Przyleci do Polski na krótką , solową trasę koncertową. Promować będzie swój drugi album „Miss”.
IKSY- to zespół z Mikołowa, swoją muzykę klasyfikują jako alternatywny pop. W czasie swojej działalności, tworzenia i koncertowania wydał 2 EP-ki („Obrzeszki” 2016, „Jesienią” 2018) i 1 longlaya („Piękno Chaosu” 2019).
Ania Sama – to przede wszystkim ciekawa barwa głosu oraz czułość i intymność w piosenkach. Nowoczesne brzmienia przeplatają się z żywymi instrumentami, które nadają jej muzyce oryginalnego charakteru.
SąStąd- wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy ekstremalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej, czy polskiej piosenki lat 60-tych.
Asia Nawojska – tworzy, pisze, gra i śpiewa, autorka wszystkiego co pojawia się na scenie. Laureatka Ogólnopolskich Festiwali, m.in. I miejsca na 53. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Szukająca i z radością błądząca gdzieś pomiędzy muzyką klasyczną, alternatywną a Indie popem i folkiem, samozwańczo nazywająca swoją muzykę częścią eclectic Sundu.
Alena – „Piosenki z dna duszy: Ameryka Płd”, od lat towarzyszą jej fortepian, gitara, bębny i perkusjonalia, a od niedawna instrument z Peru- charango. Od 2017 roku mieszka w Peru, a śpiew, dźwięk i opowieść to dla niej pomost między światami oraz podróż w znane i nieznane, w którą to podróż nas zaprowadzi.
Maciej Lipina- wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny, pedagog muzyczny. Założyciel i lider grupy „Ścigani” Odtwórca głównej roli (Ryśka Riedla) w spektaklu „Skazany na Bluesa” w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu- KAT „Acoustic 8 filmów”
Kathia – to 17-letnia songwriterka z Poznania, która dysponuje wyjątkowym, oryginalnym głosem. Młoda artystka jest na samym początku swojej artystycznej drogi.

Zagości u nas również projekt Podróżowanie dla zwykłych ludzi, którego twórcami są Aga i Piotrek Szabliccy. Projekt kierują do osób dorosłych, które mają już tzw. zwykłe życie i chcą rozwijać swoją pasję podróżniczą. Jego ideą jest zachęcanie, aby ludzie sami organizowali swoje wyjazdy-zarówno lokalne jak i zagraniczne, gdyż wiele osób obawia się wziąć sprawy w swoje ręce i podróżować „po swojemu”. Aga i Piotrek pokazują że warto- pokazują to na swoim przykładzie jak i na przykładach innych ludzi podczas rozmów w ramach inicjatywy Nie-zwykli Podróżnicy i Nie-zwykłe Podróżniczki.
Podróżowanie to nie tylko wędrówka, również motorem możemy zwiedzać świat, dlatego w ramach festiwalu odbędzie się II zlot pasjonatów pojazdów napędzanych silnikami z Dezametu. Robert Wilk opowie o podkarpackim lesie, odbędzie się również wystawa jego zdjęć.

Po koncertach zapraszamy na plenerowe Kino Nocne. W zeszłym roku oglądaliśmy pokaz filmów braci Kłysewiczów. Tym razem pokażemy Wam dwie niezwykłe produkcje.
Rado Barłowski Art i Łukasz Grudysz, wraz z Fundacją im. Jana Grudysza zapraszają na premierę filmu „Płaje”. Film ten to muzyczna i plastyczna podróż przez wschodnie Karpaty. Zamknięta w rocznym cyklu kantyczka ku czci zimowego Ognia, gorącej herbaty, międzyludzkiej bliskości i dotykania Prawdy. Hołd złożony przez Autorów-Ludzi Gór, innym Ludziom Gór. Został wyprodukowany przez Fundację im. Jana Grudysza, współfinansowany przez Podkarpacką Komisję Filmową ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury i budżetu Województwa Podkarpackiego.

Oprócz tego zapraszamy na projekcję filmu „Wszystko za Życie” (2007 rok) w reżyserii Sean’a Penna. Film opowiada historię młodego Christophera (Emile Hirsch) , który po studiach zamiast poświęcić się karierze zawodowej wyrusza w podróż autostopem na Alaskę. To wspaniała, osobista podróż, która poruszy każdego.

Czekamy na Was!

Znajdziecie nas na Facebooku: „Wędrowiec festiwal wędrowania” https://www.facebook.com/festiwalwedrowiec
Instagram: wedrowiecfestiwal
Bilety kupicie na stronie Bilety24: https://www.bilety24.pl/koncert/wedrowiec-festiwal-o-wedrowaniu-60772

29 sierpnia @ 10:00
10:00