Chorzelów: Wyjątkowe Kobiety z Gminy Mielec.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Iwona Pol

Po raz ósmy w Samorządowym Ośrodku Kultury w Chorzelowie miała miejsce  uroczysta gala „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec”, w trakcie której wyróżniono kobiety szczególnie zaangażowane w życie Gminy Mielec w 2018 roku.  Mówi wójt gminy Józef Piątek.

W kategorii „Kobieta przedsiębiorcza” za rozwój i promocję lokalnej przedsiębiorczości, wspieranie rodzimego biznesu oraz osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej nagrodę otrzymała Maria Bożek z Woli Mieleckiej, współwłaścicielka Zakładu Metalowego „WB”.

W kategorii „Kultura” za upowszechnianie sztuki teatralnej, zaangażowanie w pracę twórczą oraz osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej nagrodę otrzymała Bożena Bugaj z Chorzelowa.

W kategorii „Działalność społeczna” za szczególnie zaangażowanie w działalność społeczną, integrację lokalnego środowiska diabetyków oraz stałe podnoszenie świadomości na temat cukrzycy nagrodę otrzymała Alicja Krużel z Woli Mieleckiej.

W kategorii „Oświata i wychowanie” za stałe podnoszenie poziomu edukacji oraz szczególne osiągnięcia w zakresie pracy oświatowej i wychowawczej wśród dzieci i młodzieży nagrodę otrzymała Małgorzata Jastrząb z Podleszan.

W kategorii „Gospodyni roku 2018” za niezwykłe zaangażowanie na rzecz społeczeństwa, wsparcie lokalnych inicjatyw oraz przekazywanie doświadczeń kolejnym pokoleniom nagrodę otrzymała Ewa Lipa z Książnic.

Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec jest uhonorowaniem najaktywniejszych Pań, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Ponadto stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu oraz podkreśla rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym.

 

(Tomasz Łępa)