Bukowa: W sobotę promocja książki o niezwykłym pilocie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Tomasz Łępa

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Wsi Bukowa ‚Bukowianie’ przywraca społecznej pamięci osobę Stefana Widanki – lotnika ze Zgórska, pilota bombowca służącego w dywizjonie 304 w czasie II wojny światowej.

Nakładem stowarzyszenia ukazała się książka Tadeusza Zycha pod tytułem ‚Stefan Widanka – lotnik ze Zgórska’. Promocja tej książki zaplanowana jest na najbliższą sobotę.

Publikacja zawiera wiele materiałów dokumentalnych, z których wyłania się obraz człowieka szlachetnego, odważnego i oddanego ojczyźnie, za którą oddał życie. Stefan Widanka – kapitan nawigacji zginął wraz z załogą Wellingtona zestrzelonego przez niemiecki myśliwiec nad Zatoką Biskajską.

– Nie brak tu również ciekawostek, które dopełniają wizerunku Stefana Widanki jako postaci pięknej a zarazem tragicznej – mówi inicjator wydania książki, prezes stowarzyszenia ‚Bukowianie’ Józef Bednarczyk:

Spotkanie promujące książkę Tadeusza Zycha pod tytułem ‚Stefan Widanka – lotnik ze Zgórska’ odbędzie się w najbliższą sobotę (27 maja) w remizie w Bukowej w gminie Osiek o godzinie 16 00 a już od 15 00 rozpocznie się towarzyszący temu wydarzeniu piknik rodzinny.