Borowa: Kiermasz zdobywa coraz większą ilość uczestników.

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: admin

Już po raz 11 miał miejsce Powiatowy Jarmark Wielkanocny w Borowej, który  przyciągnął wielu mieszkańców całej gminy jak i ościennych miejscowości.  Wielkanocne ozdoby, rękodzieła i przysmaki królowały tak  jak to przystało na jarmarku, a odwiedzający  mogli obejrzeć i zakupić liczne ozdoby świąteczne oraz spróbować wyśmienitych potraw. W tej edycji  swój udział zgłosiło aż 15 stowarzyszeń i kół oraz kilkunastu  indywidualnych twórców rękodzieła. Swoje bogactwo  wielkanocne prezentowało m.in. Stowarzyszenie  Kobiet Wiejskich z Kliszowa.

 

Swój udział zaznaczyły także  przedstawicielki Glin Małych  a wśród nich obecna była sołtys miejscowości,  Lucyna Mieszkowska.

Na kiermaszu wielkanocnym nie mogło zabraknąć także nowości świątecznych a były to Jaja z Samorządowcami, mówi  sołtys  Borowej, Urszula Jędrzejowska.

Kiermasz wielkanocny gościł także  przyjaciół  z Połańca.

Jak zaznacza wójt Borowej Stanisław Mieszkowski, tak duże zainteresowanie tym wydarzeniem  oznacza tylko jedno iż trzeba pomyśleć na zmianą jego lokalizacji w przyszłości.

Jak  zawsze organizatorzy kiermaszu  stawiają na tradycję, dlatego panie miały przygotować  w tym roku  tradycyjną  Babkę Wielkanocą .

 

(Tomasz Łępa)