Borowa: Co zdecydowało o powstaniu podstacji w Borowej?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Wojtek Janczura

Wójt gminy Borowa Stanisław Mieszkowski odnosi się do  tematu  lokalizacji Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego  w Borowej. Przypomnijmy, w styczniu podpisano akt notarialny dotyczący przekazania na rzecz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu nieruchomości gruntowej w Borowej. O podobną  podstację zabiegał u siebie  też włodarz gminy Czermin. Niestety bez rezultatu.  Co zdecydowało więc  o powstaniu takiego miejsca w Borowej?- odpowiada wójt Stanisław Mieszkowski.

Nowa lokalizacja podstacji pozwoli skrócić czas reakcji na wezwanie o kilka minut, ułatwi współpracę przy działaniach ratowniczych z jednostką OSP Borowa (wpisaną do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego) z uwagi na jej bezpośrednie sąsiedztwo. Rozwiązanie to zwiększy też poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy Borowa i gmin sąsiednich, a także komfort pracy załogi pogotowia.

 

Działka w Borowej  wykorzystana zostanie do budowy nowego budynku dla podstacji pogotowia ratunkowego. Na miejscu starej, przeznaczonej do rozbiórki remizy, powstanie nowoczesny budynek z zapleczem socjalnym wraz z garażem dla ambulansu oraz magazynem na niezbędny sprzęt medyczny.

Tomasz Łępa