Bieliny: Umowa z wykonawcą remontu zespołu dworsko-parkowego podpisana

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Marta Górecka

W Bielinach odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą remontu zespołu dworsko-parkowego. To oznacza, że już wkrótce ruszą prace które temu zabytkowemu kompleksowi przywrócą dawną świetność. A zadba o to wykonawca inwestycji firma z Nowosielca, która złożyła najkorzystniejszą ofertę spośród 8 firm startujących w przetargu na remont zespołu dworsko-parkowego w  Bielinach. Wkrótce więc to urokliwe miejsce będące dziedzictwem kulturowym Podkarpacia odzyska dawny blask. Burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz przyznał, że zakres prac jest duży:

Kompleks doczeka się również oświetlenia parkowego. A co najważniejsze w tym projekcie po modernizacji zespół dworsko-parkowego w Bielinach zyska nowe życie. Stanie się centrum kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym:

 

W ramach projektu, który zawiera również tak zwana część miękką, powstanie także stała wystawa Kultury Dworskiej, sale muzealne prezentujące historię Bielin i rodów szlacheckich, które władały dobrami Bielin, m.in. Czartoryskich i Mniszchów. Planowane są także koncerty muzyki poważnej i instrumentalnej. Te działania władze Ulanowa chcą realizować wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Bieliny. Wykonawca na przywrócenie świetności zespołowi dworsko-parkowemu z adaptacją pomieszczeń dworu do nowych funkcji ma 8 miesięcy. Modernizacja dworu i parku jest dofinansowana z funduszy norweskich w wysokości 85%.