Bełżyce: Sukcesy tarnobrzeskich karateków.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Joanna Sarwa

W ostatnią sobotę 9 marca zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Oyama Karate walczyli o medale i puchary na dwóch frontach. Jakub Obłoza oraz Igor Adamczyk reprezentowali nasz klub na „Grybowskiej Lidze Kickboxingu”. Obydwaj startowali w konkurencji kick-light i pomimo tego, że był to ich debiut w kickboxingu zaprezentowali się bardzo dobrze zajmując drugie miejsca w swoich kategoriach – Wielkie brawa.

W Bełżycach(koło Lublina) 26 osobowa grupa naszych zawodniczek i zawodników rywalizowała o puchary i medale w karate na drugiej edycji Turnieju o Puchar Burmistrza Bełżyc, zdobywając w rankingu drużynowym II miejsce.

Nasi zawodnicy wywalczyli:

– dwanaście I miejsc 🥇:

Hyjek Magdalena, Kotulska Julia, Pluta Alicja, Pokutecka Gabriela, Stępień Michalina, Tałaj Antonina, Trela Zuzanna, Lis Wojciech, Pluta Kamil, Ścieżka Kamil, Skiba Kamil, Słodownik Igor

– pięć II miejsc 🥈:

Lis Antonina, Perczyńska Maria, Lytvynenko Hlib, Mazur Michał, Tałaj Rafał

– pięć III miejsc 🥉 :

Uzar Gabriela, Małodzińska Lena,Tomczyk Kornelia, Małodzińska Lena, Burghadt Tymon

– trzy IV miejsca :

Kołek Nadia, Trela Julia, Kopeć Daniel

Zuzanna Obłoza zajęła 5 miejsce.

Zawodników i zawodniczki gorąco dopingowało liczne grono rodziców.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Oyama Lublin na czele z Sensei Ryszardem Wadowskim, Sensei Marcin Wójcik, Sensei Mateusz Pichur Sensei Krystian Skobel.

Turniej zgromadził ponad 260 uczestników z 9 ośrodków: Klub Sportowy Oyama Lublin,Tarnobrzeski Klub Oyama Karate, Akademia Mistrzów OYAMA Karate , „Klub Sportowy OYAMA RZESZÓW”, Karate Perfect Academy – Patryk Zabrocki, Klub Sportowy Karate Kyokushin Lublin, Mazowieckie Centrum Karate, Ostrowski Klub Karate Kyokushin, Radomska Akademia Kyokushin Karate.

Zawody tak jak w pierwszej edycji podzielone były na dwa oddzielne turnieje „Turniej pierwszej szansy”, kierowany przede wszystkim do osób początkujących, które stawiają swoje pierwsze kroki w sportowym karate oraz „Turniej główny o Puchar Burmistrza Bełżyc”.