Baranów Sandomierski. Przekazali sprzęt przeciwpowodziowy gminom i strażakom

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Stacjonarne elektryczne workownice do pakowania piasku pomocne podczas akcji przeciwpowodziowych trafiły do gmin Borowa, Gorzyce, Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz miasta Stalowa Wola. Z kolei Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu otrzymała wysokowydajną pompę do usuwania rozlewisk oraz mobilną workownicę. To sprzęt będący do tej pory na wyposażeniu magazynów przeciwpowodziowych prowadzonych przez wojewodę Podkarpackiego. Jak podaje producent jedno takie urządzenie jest w stanie napełnić 25 kilogramowy worek w 3 sekundy.

Przekazanie urządzeń miało miejsce przed zamkiem w Baranowie Sandomierskim, gdzie swoje wyjazdowe posiedzenie miał Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Mówi wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

W imieniu strażaków za sprzęt dziękował Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Andrzej Babiec.

– Podczas ostatniej powodzi jaka nawiedziła gminę Gorzyce o takim sprzęcie mogliśmy tylko pomarzyć. Teraz będzie to już drugie takie urządzenie na naszym wyposażeniu – mówi wójt Leszek Surdy.

Łączna wartość przekazanego sprzętu wynosi 384 tysiące złotych.