Baranów Sandomierski: Po nutach do niepodległej

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim zaprasza w najbliższą niedzielę 11 listopada na koncert „Po nutach do niepodległości”.

Organizatorzy podkreślają, że będzie to niezwykłe wydarzenie, bowiem nawiązywać będzie ono do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, oraz uroczyście zainauguruje działalność nowej, gruntownie przebudowanej sali widowiskowej.

Jak zapewniają organizatorzy, repertuar jest oryginalny, usłyszymy niewiele typowo patriotycznych utworów. Będzie za to np. hip hop, rock, piosenka autorska. Wszystkie utwory będzie można usłyszeć w nowych aranżacjach.

– Na scenie łącznie zaprezentuje się kilkadziesiąt osób – podkreśla dyrektor MGOKu Renata Domka. To soliści, ale i zespoły:

Koncert ten będzie muzyczną opowieścią o Polsce i patriotyzmie, o tym, co decyduje, o naszej tożsamości – dodaje dyrektor:

Niedzielny koncert jest zwieńczeniem projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Tor Rozwoju, który został dofinasowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Wstęp bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują wejściówki, które można osobiście odebrać z biblioteki w Baranowie Sandomierskim.