Baranów Sandomierski. Pierwsza taka książka

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

W Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim zaprezentowano pierwszą część książki „Ziemia baranowska i jej mieszkańcy”. Nowa publikacja na rynku wydawniczym po raz pierwszy tak szczegółowo opisuje historię miasta Baranów Sandomierski i jego najbliższą okolicę.

Książka, to roczna praca kilku autorów, historyków. – Na 300 stronach poruszyliśmy tematy od paleolitu do czasów współczesnych. Ze względu na dużą ilość materiału część z nich kończy się na roku 1939, inne w zarysie są opisane praktycznie do dnia dzisiejszego. Nie zabrakło także wielu interesujących zdjęć – tłumaczy redaktor publikacji Krzysztof Haptaś.

– Niewiele jest publikacji o historii Baranowa Sandomierskiego, dlatego autorzy poszczególnych tekstów, musieli zagłębić się w wiele źródeł – dodaje Krzysztof Haptaś.

– Pomysł na tę książkę powstał już wiele lat temu – tłumaczy burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur, który jest też autorem wstępu.

Mieszkańcy, którzy przyszli na promocję książki otrzymali ją za darmo. Ma ona trafić także do biblioteki w Baranowie Sandomierskim oraz do szkół na terenie miasta i gminy. Będzie ona także rozdawana, jako suwenir gościom odwiedzającym gminę. Aktualnie trwają prace nad drugą częścią publikacji.