Podczas sesji miejskiej w Tarnobrzegu, radni odmówili wyrażenia zgody na rozwiązanie umowy o pracę z radnym Prawa i Sprawiedliwości zatrudnionym w Zakładach Chemicznych „Siarkopol” Tarnobrzeg. Wniosek „Siarkopolu” z prośbą o zgodę na zwolnienie Roberta Popka wpłynął do rady miasta pod koniec sierpnia. W jednej z ustaw o samorządzie gminnym jest mowa o tym, że rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga wcześniejszej zgody rady gminy.
Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg uzasadniają wypowiedzenie umowy Robertowi Popkowi zmianami organizacyjnymi w spółce. Żeby rozpatrzeć wniosek „Siarkopolu” Rada Miasta Tarnobrzega powołała kilkuosobową komisję doraźną, na której czele staną radny klubu Razem dla Tarnobrzega Damian Szwagierczak. Komisja zarekomendowała podjęcie dalszych kroków, które mają na celu wyjaśnienie sytuacji oraz zapewnienie dialogu pomiędzy stronami. Mówi Damian Szwagierczak.
W sprawie wypowiedział się mecenas reprezentujący Urząd Miasta Tarnobrzega Paweł Sabat.
Za uchwałą w sprawie odmowy wyrażenia zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Robertem Popkiem zagłosowało 17 radnych. Dwóch radnych nie oddało głosu.