W Stalowej Woli uczczono 44. rocznicę powstania NSZZ Solidarności i 36. rocznicę strajków w HSW. Uroczystość tradycyjnie odbyła się pod krzyżem przy Narzędziowni Huty Stalowa Wola.
To miejsce symboliczne dla działaczy Solidarności, ponieważ krzyż stanął przy Narzędziowni w sierpniu 1988 roku podczas strajku pracowników HSW należących do „Solidarności”.
Stąd właśnie w tym miejscu co roku gromadzą się działacze tego związku, by przypomnieć tamte wydarzenia i ludzi, którzy wtedy działali i tworzyli zręby Solidarności, ale też ocenić stan realizacji Porozumień Sierpniowych.
Uroczystość poprowadził szef Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” HSW Witold Sieczkoś, który powitał uczestników
Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek. Przypomniał, że choć tyle lat minęło, jeszce nie wszystkie postulaty z listy Porozumień Sierpniowych zostały zrealizowane
Przy okazji uroczystości Przewodniczący wręczył 6 osobom tytuły 'Zasłużony dla Regionu NSZZ Solidarność’. Otrzymali je Małgorzata Lorenc, Stanisław Dojka, Stanisław Młynarski, Marek Krajewski, Lech Bańka i Benedykt Straszak.
Na uroczystościach obecny był między innymi Poseł Rafał Weber
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przypomniał przekaz błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki
Pamiętający czasy powstania Solidarności starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przypomniał, że w tedy do solidarności należało wówczas 10 milionów ludzi. Takiego rekordu już nikt nie powtórzy
Modlitwę pod krzyżem przy Narzędziowni odprawił duszpasterz ludzi pracy, ksiądz dziekan Krzysztof Kida. Potem był czas na złożenie złożenie wiązanek pod krzyżem i wpisy do kroniki Solidarności.