Marszałek Województwa Podkarpackiego spotkał się z samorządowcami oraz posłem na terenie budowy trzeciego mostu na Sanie w Stalowej Woli, by sprawdzić postęp prac na tej inwestycji. Dla przypomnienia budowany most będzie częścią drogi wojewódzkiej i realizowany jest przez Urząd Marszałkowski. Marszałek Władysław Ortyl przypomniał jak kosztowna jest to inwestycja i jak bardzo ważna dla rozwoju nie tylko Stalowej Woli:
Marszałek przyznał, że inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie montaż finansowy, na który złożyły się pieniądze województwa, samorządów Stalowej Woli i Pysznicy oraz ogromne, około 300-milionowe dofinansowanie z Funduszy Rozwoju Dróg. Obecny na terenie budowy poseł Rafał Weber, który będąc jeszcze wiceministrem infrastruktury, podpisywał umowę na dofinansowanie tej inwestycji, przyznał, że dla niego była to bardzo ważna chwila. Ważna nie tylko ze względu na kwoty, ale przede wszystkim dlatego, że starania o trzeci most na Sanie w Stalowej Woli trwały od lat. A most nie tylko ułatwi życie mieszkańcom Stalowej Woli i powiatu stalowowolskiego, ale będzie ważnym rozwiązaniem komunikacyjnym:
Poseł przypomniał, że most wraz z realizowaną inwestycją budowy dróg na terenie parku inwestycyjnego będzie tworzyło kompleksową sieć dróg otwierającą komunikacyjnie i strefę i miasto na dwie ważne drogi ekspresowe. Natomiast o zaawansowaniu prac na budowie mostu mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny:
A most to tylko część wielkiego wyzwania inżynieryjnego:
Dyrektor kontraktu firmy Strabag Tomasz Mołdysz przyznał, że budowa trzeciego mostu na Sanie w Stalowej Woli jest trudną inwestycją, ale dla inżynierów Strabaga jest to również wyzwanie pozwalające rozwinąć skrzydła:
Do tego przebudowa sieci gazowej wysokiego ciśnienia, czy sieci energetycznej. Firma zawczasu zabezpieczyła się też przed znacznym spadkiem poziomu wody w Sanie sprowadzając barki, które ułatwią prace na wodzie. Między innymi w czerwcu ruszy stawianie podpór tymczasowych na rzece. Most wraz drogą ma zostać oddany do użytku we wrześniu 2026 roku.
Marta Górecka