Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego z Mielca wybuduje bazę dla stacjonowania karetek na terenie stalowowolskiego szpitala. Taką informację na konferencji zorganizowanej na terenie lecznicy przekazała dyrekcja Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wspólnie z dyrektorem mieleckiej stacji oraz władzami powiatu stalowowolskiego. Dyrektor szpitala Monika Pachacz-Świderska podkreślała, że informacja o tej inwestycji powinna zdementować wszelkie nieprawdziwe informacje, jakie w ostatnim czasie pojawiały się w przestrzeni publicznej wprowadzające niepokój wśród mieszkańców o rzekomym braku współpracy między szpitalem i stacją:
A o tym, jak ta współpraca jest ważna świadczą liczby. Na około 15 tysięcy pacjentów, jacy trafili do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, blisko 1/3 była przywieziona przez karetkę:
Natomiast zmiany w funkcjonowaniu pogotowia na terenie szpitala są konieczne między innymi w związku ze zbliżającą się modernizacją podjazdu dla karetek. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny przyznał, że w związku z tym na jednym ze spotkań dotyczących tego tematu padła propozycja budowy oddzielnego pomieszczenia dla karetek i załóg:
Budynek miałby stanąć na działce w pobliżu prosektorium, gdzie obecnie usytuowany jest 'blaszak’ gospodarczy. Wcześniej o przekazaniu działki pod budowę pomieszczeń dla pogotowia zdecydują radni powiatowi. Mielecka Stacja Pogotowia Ratunkowego już złożyła odpowiednie wnioski w tej sprawie. A budynek, który ma powstać, będzie dwukondygnacyjny:
Również rozwiązaniem przyspieszającym wyjazd karetek do nagłych przypadków ma być wykonanie oddzielnego wyjazdu z terenu szpitala bezpośrednio na ulicę Mickiewicza z przejazdem koło garaży. Z pozytywnego przyjęcia pomysłu o budowie lokum dla pogotowia na terenie stalowowolskiego szpitala zadowolony jest dyrektor pogotowia w Mielcu Grzegorz Gałuszka. Postawienie takiego budynku na terenie szpitala, jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem:
Siedziba pogotowia, która ma zostać wybudowana w Stalowej Woli, nie jest pierwszą, w którą zainwestuje Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego z Mielca:
Budynek ma być budowany w systemie pasywnym, by później zminimalizować koszty jego funkcjonowania. Dyrektor pogotowia przewiduje, że inwestycja w zależności od tempa uzgodnień i przygotowań potrwa od roku do dwóch lat.