W Bielinach w Gminie Ulanów odbyło się uroczyste podsumowanie projektu modernizacji zabytkowego XVII-wiecznego dworku. Jego odrestaurowanie i nadanie mu nowych funkcji wzbogaciło ofertę kulturalną gminy. Dawna siedziba rodu Mniszchów i Czartoryskich wraz z całym odrestaurowanym zespołem dworsko-parkowym w Bielinach stała się kolejną perełką na szlaku turystycznym w gminie Ulanów. Burmistrz Ulanowa Stanisław Garbacz podsumowując projekt przypomniał, że ratowanie popadającego w ruinę dworku zapoczątkowali poprzedni właściciele doktor Bożena Wrzos i doktor Ryszard Napierała. Koszty modernizacji zabytku jednak były ogromne. Gmina odkupiła zabytkowy obiekt w 2016 roku i rozpoczęła poszukiwania środków na jej remont. Dofinansowanie w kwocie blisko 5,5 miliona złotych na ten cel udało się pozyskać w 2021 roku ramach Programu „Kultura” Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wtedy można było ruszyć z inwestycją i przywrócić dawny blask dworkowi, który wymagał kapitalnego remontu:
Co ważne inwestycja obejmowała nie tylko odrestaurowanie XVII-wiecznego dworku. Całości dopełniła rewitalizacja parku, alejek i znajdującego się tam kompleksu stawów:
Projekt obejmował nie tylko przywrócenie dawnej świetności zespołowi dworsko-parkowemu w Bielinach, ale w związku z nadaniem mu nowych funkcji szereg przedsięwzięć kulturalnych. To również działania szkoleniowe. O tym mówiła sekretarz Gminy Ulanów, koordynująca tą inwestycję Magdalena Hasiak:
W ciągu 8 miesięcy od maja ubiegłego roku dworek w Bielinach był centrum ciekawych wydarzeń kulturalnych, koncertów, prelekcji i wystaw. Były też koncerty młodych instrumentalistów:
Nie zabrakło też miejsca dla lokalnych artystów i muzyków. To również różnorodne warsztaty dla dorosłych i dzieci, czy odbywające się w bielińskim dworku i nadal kontynuowane warsztaty teatralne, czy spotkania szachowe. W XVII-wiecznym dworku działa również stała wystawa:
Dworek w Bielinach to również wystawy czasowe. Po wystawie 'Żydzi w gminie Ulanów’ teraz można podziwiać ekspozycję fotograficzną 'Uroki parku w Bielinach’. Jak podkreśliła Magdalena Hasiak projekt się zakończył, ale nadal będą kontynuowane przedsięwzięcia kulturalne i wydarzenia, które sprawią, ze to miejsce będzie tętniło życiem i przyciągało urokiem i ofertą nie tylko mieszkańców, ale i turystów. podsumowanie projektu było też okazją do podziękowań wszystkim, którzy przyczynili się do jego realizacji. W tym parlamentarzystom, którzy pomogli w pozyskaniu dofinansowania na odrestaurowanie dworku w Bielinach. Spotkanie podsumowujące projekt zwieńczył koncert oraz zwiedzanie sal dworskich.