Najnowocześniejszy sprzęt, wykwalifikowany, przyjazny personel, idealna baza lokalowa i krótki czas oczekiwania na leczenie, to główne atuty Zakładu Radioterapii Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Pacjenci chorzy onkologicznie mówią o nim „Tarnobrzeska Leśna Góra”.
Zakład Radioterapii działa w Tarnobrzegu od blisko czterech lat. Do tej pory leczyło się w nim 1000 pacjentów, a mogłoby cztery razy tyle.
Mówi zastępca kierownika zakładu, doktor Marcin Sawicki.
W Zakładzie Radioterapii w Tarnobrzegu leczą się Stanisław Lis z Tuszowa Narodowego i Alicja Wróbel z Sandomierza.
W Zakładzie Radioterapii w Tarnobrzegu leczą się także Edward Czochara ze Stalowej Woli i Pan Krzysztof z Woli Baranowskiej.
Zakład Radioterapii Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jednym z celów jego utworzenia było wypełnienie luki na mapie potrzeb zdrowotnych, którą przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej pacjenci z Tarnobrzega i okolic na naświetlania musieli jeździć do Kielc, Rzeszowa, czy Lublina czyli średnio pokonywać 100 kilometrów. Dla wielu chorych możliwość leczenia bliżej domu to duży komfort.
W zakładzie możliwe jest leczenie chorych z rozpoznaniem nowotworów: regionu głowy i szyi, przewodu pokarmowego, piersi, płuca, gruczołu krokowego, narządów płciowych kobiet, układu moczowo-płciowego, skóry, mięsaków, czerniaków.