Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol 'Szansa’ oraz Andrzej Niespodziewany zostali laureatami XX edycji Nagrody Miasta Sandomierza imienia Aleksandra Patkowskiego.
Nagroda Bonum Publicum – Nagroda Miasta Sandomierza imienia Aleksandra Patkowskiego ma być zachętą do kontynuowania działań wzorowanych na dorobku i osiągnięciach regionalisty Aleksandra Patkowskiego. Nagrodę przyznaje się osobom prywatnym bądź stowarzyszeniom za znaczące osiągnięcia na rzecz społeczności lokalnej.
Jak mówi burmistrz Marcin Marzec, to nagroda wyjątkowa:
Nagrody przyznano tradycyjnie w dwóch kategoriach.
W kategorii publikacje książkowe poświęcone Sandomierzowi i regionowi sandomierskiemu nagrodę otrzymał Andrzej Niespodziewany za dokument historyczno-genealogiczny zatytułowany 'Kroniki Wiązownickie.
W drugiej kategorii – za dokonania w zakresie krzewienia kultury, utrwalania tradycji, regionalizmu oraz wszelkich form aktywności społecznej Nagrodę Bonum Publicum przyznano Stowarzyszeniu Mieszkańców Gminy Annopol SZANSA.
Prezes tego stowarzyszenia Wojciech Rudziejewski Rudziewicz uważa, że doceniono tu przede wszystkim wkład eksploratorów z tego stowarzyszenia w odkrycia archeologiczne w Trójcy-Zawichoście w ciągu ostatnich trzech lat:
To właśnie członkowie stowarzyszenia kilka lat temu odnaleźli tzw. 'Skarb z Trójcy” w Zawichoście, którego wartość obecnie szacuje się na 3 mln zł, a jego wartość historyczna jest bezcenna.
Nagroda Bonum Publicum jest dla eksploratorów z SZANSY zachętą do dalszych działań:
Uroczysta gala miała miejsce w Zamku Królewskim w Sandomierzu. Laureaci otrzymali nagrody w postaci finansowej – 5.000 zł oraz statuetki wykonanej przez rzeźbiarza Józefa Opalę.