Dziś Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.
W 2018 r. Sejm oddał im hołd, ustanawiając poświęcone im święto państwowe. „W hołdzie Duchownym Niezłomnym – bohaterom, niezłomnym obrońcom wiary i niepodległej Polski” – głosi treść ustawy.
Na datę ich upamiętnienia wybrano 19 października – tego dnia w 1984 roku funkcjonariusze SB uprowadzili księdza Jerzego Popiełuszkę, którego później okrutnie torturowali i zamordowali. Po śmierci stał się symbolem kapłana męczennika, zabitego za wiarę i walkę o wolność. Ten duszpasterz robotników, kapelan warszawskiej „Solidarności”, znany był m.in. z comiesięcznych mszy św. za Ojczyznę, które w trudnych latach stanu wojennego dawały otuchę nie tylko osobom wierzącym.
W Sandomierzu przed pomnikiem bł. ks. Antoniego Rewery na dziedzińcu przed kościołem św. Józefa. złożono kwiaty i odmówiono krótką modlitwę.
W symbolicznym hołdzie wziął udział naczelnik Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach dr Robert Piwko:
Proboszcz parafii św. Józefa ks. Leszek Chamerski podkreślał, że pamięć o księdzu Antonim Rewerze – proboszczu Sandomierza, który zginął w 1942 roku w niemieckim obozie koncentracyjnym w Dachau jako męczennik za prawdę, wciąż jest żywa:
„Ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Duchownych Niezłomnych jest wyrazem hołdu dla kapłanów, którzy swoją postawą dawali wyraz swojej wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej oraz niejednokrotnie przelewali krew w obronie swej chrześcijańskiej Ojczyzny – Polski” – czytamy w uzasadnieniu projektu. W uchwale sejmowej wymienieni są wszyscy duchowni żyjący w różnych epokach, którzy oddali życie za Ojczyznę.