Rada Miasta Tarnobrzega powołała podczas nadzwyczajnej sesji Miejską Komisję do spraw Referendum. Liczy ona sześć osób. To Bożenę Bobula, Barbara Turczyk oraz Paweł Sabat – zgłoszeni przez prezydenta miasta Dariusza Bożka, oraz Renata Krawczyk, Iwona Pikus i Norbert Mastalerz zaproponowani przez pełnomocnika Komitetu Referendalnego Grażynę Potańską.
Wśród zadań jakie czekają Miejską Komisję do spraw Referendum jest między innymi opracowanie trybu powoływania członków do obwodowych komisji, a także ustalenie jak będzie wyglądał wzór zgłoszenia do tychże komisji. Tymczasem przedstawicie Komitetu Referendalnego na konferencji prasowej poinformowali, że rozpoczyna się kampania referendalna.
Mówi Grażyna Potańska.
Komitet referendalny w ramach wniosku o udostępnienie informacji publicznej skierował do prezydenta miasta kilkanaście pytań dotyczących planowanej spalarni odpadów – mówi członek komitetu Referendalnego Norbert Mastalerz
W niedzielę 17 września bieżącego roku w Tarnobrzegu przeprowadzone zostanie pierwsze w historii miasta referendum lokalne. Mieszkańcy odpowiedzą w nim na następujące pytanie: 'Czy jesteś przeciwko wybudowaniu SPALARNI ŚMIECI w odległości mniejszej niż 1000 m od brzegu Jeziora Tarnobrzeskiego. Referendum będzie ważne, jeżeli weźmie w nim udział co najmniej 30% mieszkańców uprawnionych do głosowania. Jego wynik nie będzie jednak wiążący.