W Stalowej Woli ukonstytuowała się Stalowowolska Rada Kobiet. Na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w Centrum Aktywności Seniorów wybrano Przewodniczącą Stalowowolskiej Rady Kobiet oraz jej zastępczynię i Sekretarza Rady. Prezydium wyłonione zostało spośród wcześniej wybranych do rady członkiń w liczbie 13, docelowo 15. Przewodniczącą została Dorota Herdzik, wiceprzewodniczącą Renata Knap, a na funkcję sekretarz wybrano Joannę Dyrdę-Muskus. Pierwsze spotkanie było okazją do przedstawienia misji i wizji Stalowowolskiej Rady Kobiet. Przewodnicząc Dorota Herdzik, która była również współinicjatorką powstania rady w Stalowej Woli przyznała, że celem jej jest zwiększenia aktywności kobiet i ich udziału w życiu publicznym miasta.
Co ważne w skład rady wchodzą kobiety aktywne realizujące się zawodowo w różnych dziedzinach.
Dla przykładu w skład Stalowowolskiej Rady Kobiet, wchodzą choćby była wiceprezydent Stalowej Woli obecnie prezes SIM-u Renata Knap, czy dyrektor stalowowolskiego szpitala Monika Pachacz-Świderska, czy przedstawicielki kultury, jak była dyrektor skoły muzycznej, obecnie szefowa fundacji Magdalena Pamuła czy dyrektor CAS-u Bogna Latwiec, ale też kobiety związane z uczelniami wyższymi, m.in. z KUL-em jak Joanna Dyrda-Muskus, czy prezes fundacji uniwersyteckiej Małgorzata Kobylarz, a także przedstawicielki biznesu jak Ewa Zbraszewska, czy samorządu jak Monika Trela. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny przyznał, że utworzenie w mieście takiej Rady Kobiet jest dobrym pomysłem.
I choć kobietom w stalowej woli nie brakuje aktywności, to zwykle stoją w drugim szeregu.
Inaugurację działania Rady Kobiet w Stalowej Woli wzbogacił wykład inauguracyjny Anny Garbacz o kobietach w historii Stalowej Woli.
Taką osobą już w czasach przedwojennych była m.in. Stefania Skibniewska, która wspólnie z Bronisławem Rudzińskim na deskach kreślarskich tworzyła zarys urbanistyczny Stalowej Woli. Stalowowolska Rada Kobiet wybrana została na kadencję dwuletnią, a jej program działania poznamy w przeciągu miesiąca.