Rada Miasta Tarnobrzega zdecydowała o przyznaniu tytułu „Zasłużony dla Miasta Tarnobrzega” trzem osobom. Wyróżnieni zostali: Jan Woynarowski, Jan Kwaśnik i Marian Antończyk.
Do grona „Zasłużonych dla Miasta Tarnobrzega, na wniosek Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega dołączył Jan Woynarowski.
Uzasadnienie uchwały czytał podczas ostatniej sesji miejskiej przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Bogusław Potański.
Jan Woynarowski jest osobą zasłużoną dla Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Od lat angażuje się w sprawy miasta. Od trzech dekad bezinteresownie wspiera tarnobrzeskie muzeum konserwując zbiory i pomagając w bieżącej pracy. Był jednym z inicjatorów odnowienia kaplicy zamkowej i kordegardy. Od wielu lat jest aktywnym członkiem Związku Żołnierzy WP im. Józefa Sarny.
Tytuł „Zasłużony dla Miasta Tarnobrzega” na wniosek Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu przyznano także Janowi Kwaśnikowi, emerytowanemu nauczycielowi geografii i wychowania fizycznego z zamiłowania historykowi, regionaliście i rolnikowi.
Jan Kwaśnik był najmłodszym dyrektorem w powiecie tarnobrzeskim. W wieku 26 lat objął placówkę w Sobowie.
Mówi Bogusław Potański.
Obecnie, w wolnych chwilach Jan Kwaśnik pracuje nad wspomnieniami o rodzinie, pasjonuje się również historią regionu. Wraz z grupą nauczycieli emerytów prowadzi świetlicę parafialną.
Tytuł „Zasłużony dla Miasta Tarnobrzega” na wniosek Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej otrzymał Marian Antończyk, górnik Kopalni Siarki „Machów”, współzałożyciel tarnobrzeskiej „Solidarności”, długoletni prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Stare Miasto” w Tarnobrzegu.
Marian Antończyk od lat 60-tych był aktywnie zaangażowany w działalność społeczną i związkową. Mówi Bogusław Potański.
Dzięki Marianowi Antończykowi powstała kapliczka Św. Barbary na terenie Kopalni Machów. Od początku zaangażowany w działalność Towarzystwa Przyjaciół Tarnobrzega. W latach 80-tych współuczestniczył w doprowadzeniu do powstania, a później samej budowy pomnika „Jędrusiów” na osiedlu „Przywiśle”. Po przejściu na górniczą emeryturę w 1992 roku związany zawodowo ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Stare Miasto” w Tarnobrzegu – w latach 2001-2018 pełniąc funkcję jej Prezesa Zarządu. Od 1967 r. rzeźbi w drewnie.